Jak tanio spędzić wakacje z przyjaciółmi

Dodano:20-07-2021
Kategorie:Poradnik

Wakacje to jeden z najlepszych okresów w ciągu roku na organizację wyprawy ze znajomymi. Dobra pogoda, mnóstwo możliwości spędzania wolnego czasu, praktycznie nieograniczony wybór miejsc do odwiedzenia. By dobrze się bawić, niezbędne jest też oczywiście dobre towarzystwo. Pytanie tylko, jak zorganizować wypad z przyjaciółmi, skoro wiadomo, że dysponujecie odmiennymi budżetami? O tym jak ułatwić sobie to zadanie napisaliśmy właśnie ten artykuł. Zapraszamy do czytania dalej!

Jak tanio spędzić wakacje z przyjaciółmi_2

1. Zdefiniuj cel podróży, oczekiwania i priorytety

Każdy z nas jest inny, więc może też mieć inne oczekiwania w stosunku do wyjazdu. Planując wspólny wypad, określcie więc na wstępie swoje priorytety. Przede wszystkim to, w jaki sposób chcecie spędzać czas w danym miejscu. Przykładowo dla Twojego przyjaciela wyjazd do Turcji będzie podyktowany chęcią wielogodzinnego wylegiwania się na słońcu i kąpieli w ciepłym morzu, tobie może odpowiadać bardziej zwiedzanie zabytków architektonicznych, a jeszcze innemu uczestnikowi podróży lot na paralotni czy nurkowanie. Nie ma w tym niczego złego. Ważne, by przed wyjazdem każdy z was mógł określić, jak chce spędzać wolny czas.

2. Zawsze szczerze rozmawiaj o pieniądzach

Jak już wspomnieliśmy wyżej, każdy z uczestników wyprawy może dysponować innym budżetem, dlatego punktem wyjścia powinna być szczera rozmowa. Zawsze w kwestii rezerwacji noclegu, transportu do miejsca docelowego czy wyżywienia można dojść do porozumienia. Atutem wspólnego podróżowania jest niewątpliwie możliwość dzielenia się kosztami, co finalnie obniża wydatki. Ważne, by jeszcze przed wyjazdem każdy z was miał okazję określić (szczerze), ile może wydać na wyżywienie, nocleg, bilety. Dzięki temu unikniecie późniejszych nieporozumień.

3. Wybierz tanie miejsce noclegowe

Zacznijmy od tego, co znaczy „tanie miejsce noclegowe”. Znów musimy tutaj wrócić do poprzedniego punktu, czyli rozmowy o pieniądzach. Jeśli już na wstępie określicie, ile możecie wydać i jakie macie oczekiwania, poszukiwanie miejsca noclegowego będzie łatwiejsze. Zakładając, że mają to być tanie wakacje, w zależności od miejsca podróży mogą to być schroniska, domki czy inne kwatery prywatne. Podróżowanie w grupie daje tę przewagę, że możecie wynająć cały niewielki obiekt wraz z aneksem kuchennym i ogrodem zamiast pojedynczych pokoi, co zazwyczaj jest znacznie tańszą opcją, a w dodatku ma niezaprzeczalny plus w postaci większej prywatności i swobody.

4. Bądźcie elastyczni

Dotyczyć ona powinna różnych aspektów wspólnego podróżowania, nie tylko form spędzania wolnego czasu. Przykładowo posiłków. To, że podróżujecie razem, wcale nie oznacza, że macie po równo dzielić się rachunkami (chyba, że wspólnie zamawiacie np. pizzę). Dzięki temu, że każdy będzie płacił za siebie, uniknięcie dyskomfortu związanego z tym, że jeden z członków waszej grupy będzie miał ochotę na nieco droższe danie w karcie dań, podczas kiedy kogoś innego może na to zwyczajnie nie stać. Ważne, by nie nastawiać się na tylko jedną opcję, czy to dotyczącą spożywania posiłków, czy też zakwaterowania i planu dnia.

3 2 Jak tanio spędzić wakacje z przyjaciółmi

5. Korzystaj z darmowych atrakcji

Jeśli ograniczają was finanse, warto przed wyprawą sprawdzić, w jaki sposób w danym miejscu możecie przyjemnie spędzić czas… za darmo. Wędrówki po górach, spacery po parkach, zwiedzanie świątyń, kąpiel w morzu – w każdym miejscu na świecie jesteście w stanie znaleźć takie atrakcje, które nie kosztują nic. Możecie więc ciekawie spędzić razem czas bez obaw o dodatkowe koszty.

I jeszcze jedna kwestia. Choć główna idea wyjazdu jest taka, by spędzać czas wspólnie, to nic nie stoi na przeszkodzie, by z atrakcji, na których wam szczególnie zależy korzystać osobno. Po intensywnym dniu spędzonym przykładowo na zwiedzaniu możecie wspólnie spotkać się w porze posiłku i wymienić doświadczeniami. Ważne, by każdy z uczestników waszej wspólnej wyprawy czuł się swobodnie i wiedział, że jego zdanie się liczy.

6. Dziel się z innymi obowiązkami

Załatwianie wielu spraw formalnych może być męczące, jeśli zajmuje się tym tylko jedna osoba. W takiej sytuacji warto zaangażować innych członków wyprawy w działania. Jeśli nie w kwestie dotyczące wyboru noclegu, to chociażby miejsca posiłków, czy poszukiwania ciekawych miejsc do wspólnego spędzania czasu. Gdy każdy z uczestników będzie czuł, że ma realny wpływ na przebieg waszej wyprawy, będzie również bardziej skłonny do przyjmowania kompromisów w innych kwestiach.

7. Rozważ różne możliwości dojazdu i wyżywienia

Samolotem, pociągiem, własnym samochodem – w zależności od celu podróży macie do dyspozycji różne możliwości dojazdu do miejsca docelowego. Jeśli nie wykupiliście wakacji wraz z dojazdem, warto porównać różne opcje, by wybrać dla was tę najkorzystniejszą finansowo. Jeśli zdecydujecie się na podróż własnym samochodem czy np. wynajętym busem, dzieląc się kosztami po równo, jesteście w stanie sporo zaoszczędzić w porównaniu z rozwiązaniem, w którym każdy z was podróżuje swoim samochodem.

Poniżej zamieszczamy jeszcze kilka wskazówek, które pomogą uniknąć ewentualnych nieporozumień, a co się z tym wiąże, niepotrzebnych kłótni w trakcie spędzania wakacji z przyjaciółmi.

2 Jak tanio spędzić wakacje z przyjaciółmi

Dobrze zaplanowana podróż to udana podróż

Planowanie praktycznie w każdym aspekcie życia, czy to prywatnego, czy zawodowego przynosi korzyści. Wcześniejsze zaplanowanie wspólnych wakacji w większym gronie pozwala uniknąć nieporozumień i skupić się na tym, co najważniejsze, czyli odpoczynku!

A na wakacyjny wyjazd przyda się wygodna odzież w modnych kolorach. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dla kobiet: https://outhorn.com/odziez,19,0.html i dla mężczyzn: https://outhorn.com/odziez,74,0.html

4 Jak tanio spędzić wakacje z przyjaciółmi

Sprawdź też dostępne akcesoria (plecaki, czapki z daszkiem, kostiumy kąpielowe i inne)

Udostępnij:

Klub SMS

Nowości i promocje w Outhorn zawsze w zasięgu ręki

Zapisz się