Natalia Szroeder

Poznaj bohaterkę #OuthornCommunity

Cześć,
Jestem Natalia Szroeder.
Dołączyłam do Outhorn Community.

Natalia Szroeder, kolejna bohaterka Outhorn Community zaprosiła nas na Kaszuby. W tej wyjątkowej podróży, w trakcie odkrywania jej rodzinnych stron, Natalia opowiedziała nam co jest dla niej najważniejsze w życiu, jakim człowiekiem warto być, jakimi wartościami trzeba się kierować oraz czym są dla niej powroty na Kaszuby. Odkryj wyjątkowe miejsca Natalii i poznaj ją razem z nami w Outhorn Community.

Czym są dla Ciebie Kaszuby?

Kaszuby są dla mnie miejscem, w którym się wychowałam, które ukształtowało mnie, moją wrażliwość. Są swego rodzaju kosmosem do którego odnoszę wiele ważnych dla mnie spraw i oceniam właśnie je w tym Kaszubskim kontekście.

Zwalniamy tempo, bierzemy głęboki oddech. Odwiedzamy Natalię w jej rodzinnych stronach. Wyruszamy na Kaszuby. Odkrywamy piękno tutejszej natury i kultury. Stajemy się gośćmi Natalii, która jest naszym przewodnikiem po miejscach, w których odpoczywa, którymi się inspiruje by tworzyć kolejne wyjątkowe, artystyczne projekty.

Jaką wartość ma dla Ciebie to miejsce, jak na Ciebie wpływa?

Ja nie traktuję tego regionu jedynie geograficznie. To są ludzie, to są krajobrazy, przyroda kaszub, to wszystko jest mi bardzo bliskie i czuję się poniekąd nawet elementem tego szeroko rozumianego krajobrazu. Kultura i otoczenie, które mnie ukształtowało niezmiennie wpływa na mój sposób postrzegania świata.

Jakie wartości są dla Ciebie najważniejsze w życiu?

Tych wartości jest wiele. Najważniejsze to chyba być uczciwym człowiekiem, prawdziwym w swoim działaniu. Trzeba organizować to swoje życie tak by przede wszystkim być uczciwym wobec samego siebie. Ja staram się w taki sposób działać.

Kaszuby to wyjątkowe miejsce, które inspiruje. Spacer leśnymi ścieżkami, pomost nad jeziorem. Natura gra tu pierwszą rolę, a my podziwiamy ją w trakcie jej wiosennego rozkwitu.

Mieszkasz w mieście, podróżujesz po świecie, ale miejsce do którego wracasz to Kaszuby - dlaczego?

Dla mnie te wyjazdy na Kaszuby są zawsze powrotami do domu przede wszystkim. Chociaż większość czasu spędzam gdzie indziej, to można powiedzieć, że ja nadal trochę tam mieszkam. To tam znajduje czas na to, żeby złapać dystans do wielu spraw, których codzienna mnogość mnie często przytłacza. Poza tym, że wyjazdy na Kaszuby do domu to spotkania z rodziną, którą mam przecież dużą to są też dla mnie zawsze czymś w rodzaju takiego powrotu do korzeni, do miejsca które wywarło wielki wpływ na moje postrzeganie świata. Pozwala mi to złapać oddech i nabrać sił do dalszej pracy po prostu.

Przeglądaj kolekcję

Klub SMS

Nowości i promocje w Outhorn zawsze w zasięgu ręki

Zapisz się