Aksamit

outhorn-slownik-a

Aksamit

Aksamit to rodzaj materiału, często mylony z welurem, charakteryzujący się gładką, miękką i jedwabistą powierzchnią. Jest to tkanina o krótkim włosiu, wykonana z bawełny, jedwabiu lub syntetycznych włókien, takich jak poliester.

Rodzaje aksamitu

Wyróżnia się kilka rodzajów aksamitu, w tym aksamit fioletowy, aksamit zielony, aksamit jedwabny oraz aksamit sztruksowy. Każdy z nich posiada inny wygląd i właściwości, jednak wszystkie charakteryzują się miękką fakturą, która nadaje się do produkcji eleganckich i luksusowych ubrań, a także dekoracji wnętrz.

Aksamit a welur

Aksamit i welur to dwa rodzaje tkanin o miękkiej, delikatnej fakturze, ale różnią się od siebie pod wieloma względami. Poza tym, że aksamit jest jedwabistą tkaniną o gładkiej, lśniącej powierzchni i krótkim, gęstym runie, jest bardziej luksusowy i elegancki niż welur. Welur natomiast ma dłuższe włókna niż aksamit i jest grubszy w dotyku. Zazwyczaj jest wykonany z bawełny, wełny lub syntetycznych materiałów. Welur jest mniej błyszczący niż aksamit, ale za to bardziej miękki.

Klub SMS

Nowości i promocje w Outhorn zawsze w zasięgu ręki

Zapisz się