Spodnie trekkingowe

Spodnie trekkingowe damskie

Jeśli lubisz chodzić w góry okazjonalnie lub regularnie, potrzebujesz wytrzymałej i wygodnej odzieży, która zadba o twój komfort i bezpieczeństwo. W sklepie Outhorn znajdziesz bogatą ofertę spodni trekkingowych damskich, dzięki którym będziesz czuła się wygodnie nawet w razie nagłego załamania się pogody. Ich specjalny krój zapewnia swobodę ruchów, a mnogość wzorów i wyjątkowe cechy użytkowe sprawiają, że z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Razem z kurtką funkcyjną stworzysz niezastąpiony zestaw na górskie szlaki o każdej porze roku.

Trekkingi damskie na każdą porę roku

Niezależnie od tego, czy zakładasz spodnie trekkingowe damskie letnie czy zimowe, musisz zwrócić uwagę na jakość ich wykonania i materiał. Syntetyczne tkaniny dbają o trwałość oraz sprawiają, że są łatwe w pielęgnacji i zapewniają maksymalny komfort na szlaku. Spodnie trekkingowe zimowe damskie powinny dodatkowo wyróżniać się ocieplanym wnętrzem, które zapewni ochronę przy dużym spadku temperatur.

Wybierając idealny model dla siebie zwróć uwagę na oddychalność spodni i szybkoschnący materiał. Bardzo istotna jest membrana, która odpowiada za ochronę przed podmuchami wiatru i spowalnia wchłanianie wilgoci. Lekka konstrukcja, dopasowany krój i liczne kieszenie zostaną docenione zarówno przez amatorki wypraw górskich, jak i wprawione w wspinaczkę profesjonalistki. Spodnie wspinaczkowe damskie mogą posiadać także dodatkowe systemy wspomagające regulację przepływu powietrza, a nawet półelastyczny pas, pomagający zachować komfort nawet w czasie długich wypraw.

Warstwowy ubiór jest ważny

Wybierając się w niższe partie gór nie musisz zazwyczaj zakładać zbyt wielu warstw odzieży. Trekking bywa jednak wymagającą aktywnością, do której należy przygotować się kondycyjnie oraz pod kątem odpowiedniego ubioru. Jeśli zakładasz spodnie w góry damskie zdobywając wysokie szczyty, musisz zadbać także o inne warstwy.

Podstawą jest zawsze bielizna termoaktywna, która dba o prawidłowe odprowadzanie wilgoci na zewnątrz i zapewnia brak otarć oraz swobodę ruchu. Jako warstwę docieplającą załóż konieczne polar, który stanowi izolację przed niskimi temperaturami i wiatrem. Na wierzch konieczne są spodnie turystyczne damskie oraz kurtka, które będą chroniły przed opadami, temperaturami i wiatrem.