Pytania i odpowiedzi

Ogólne:


Tak, jest to możliwe. Należy pamiętać, aby zwracana rzecz nie nosiła śladów użytkowania, posiadała wszystkie metki i aby nie przekroczyć 30-dniowego terminu odstąpienia od umowy. Dokładne informacje o tym co należy uczynić, aby zwrot doszedł do skutku przesyłamy mailem.

Prosimy zajrzeć do opisu produktów, gdzie w większości przypadków znajdziecie Państwo tabelę wymiarów tego produktu. 

Wszystkie prezentowane produkty są dostępne. Jeżeli jakikolwiek produkt został wyprzedany, to "znika" z oferty i nie można złożyć na niego zamówienia.

Niekiedy pomiędzy asortymentem sklepu internetowego a stanem magazynowym w sklepach stacjonarnych mogą wystąpić pewne rozbieżności. W niektórych przypadkach powierzchnia sklepu stacjonarnego nie pozwala na to, aby znajdowały się w nim wszystkie produkty oferowane w danym sezonie. Niejednokrotnie bywa także, że konkretne produkty zostały już wykupione zarówno w wybranym sklepie stacjonarnym, jak i w naszym sklepie internetowym. W takim przypadku obsługa sklepu poda informację czy taki transfer jest możliwy. 

Dołożymy wszelkich starań, aby go sprowadzić. Proszę napisać do nas maila i podać w nim nazwę, kolor i rozmiar poszukiwanego produktu. Jeżeli będzie dostępny w głównych magazynach to sprowadzimy go do sklepu.

To niestety bardzo kłopotliwe pytanie. Otóż dokładamy wszelkich starań, aby prezentowane przez nas zdjęcia oddawały stan rzeczywisty produktów, jednakże kolor wyświetlany na monitorze zależy nie tylko od samego zdjęcia, ale też od ustawień monitora, matrycy itp. Generalnie to samo zdjęcie na kilku monitorach może wyglądać inaczej.


Płatności:


Możliwe jest wykonanie tradycyjnego przelewu za zamówienie na nasz rachunek bankowy: 91 1020 2906 0000 1102 0014 4196 (OTCF S.A. ul. Grottgera 30, 32-020 Wieliczka) w tytule przelewu podając numer swojego zamówienia. Natomiast dokonanie płatności poprzez przelew tradycyjny może nieznacznie wydłużyć czas zaksięgowania wpłaty, a tym samym, termin realizacji zamówienia.

PayPal to międzynarodowy, darmowy i bezpieczny system płatności online ("cyfrowy portfel"), umożliwiający płacenie za zakupy zarówno przez internet, jak i w tradycyjnych punktach sprzedaży bez potrzeby posiadania karty kredytowej.

Aby skorzystać z płatności poprzez system PayPal należy:

1. Utworzyć konto na www.paypal.pl
2. Zintegrować utworzone konto na www.paypal.pl ze swoim kontem bankowym.
3. Przelać środki ze swojego konta bankowego na konto PayPal, na którym (po zaksięgowaniu) pojawią się wolne środki do wykorzystania.
4. Wybrać konkretny produkt lub usługę i przejść do etapu płatności. Wybrać opcję PayPal.
5. Zalogować się na swoim koncie w systemie, sprawdzić dane i potwierdzić płatność. Transakcja zostanie zrealizowana natychmiast.

Nie martw się. Takie sytuacje się zdarzają. Postępuj zgodnie z poniższymi krokami: 

1. Upewnij się czy na swoją skrzynkę pocztową otrzymałeś wiadomość od DotPay, w której znajdziesz link, umożliwiający dalsze dokonanie płatności. E-mail powinien dotrzeć do Ciebie w ciągu 30 minut.
2. Jeśli po upływie 30 minut nie otrzymasz wiadomości - napisz do nas wiadomość z zapytaniem pod adres: [email protected] , bądź zadzwoń pod nr: 12 351 06 72. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to tylko możliwe.

Jeśli z przyczyn technicznych nie udało Ci się dokonać płatności za swoje zamówienie możesz wykonać tradycyjny przelew na nasz rachunek bankowy: 91 1020 2906 0000 1102 0014 4196 (OTCF S.A. ul. Grottgera 30, 32-020 Wieliczka) w tytule przelewu podając numer swojego zamówienia.


Realizacja zamówień:


Niestety nie. Struktura sklepu jest rozproszona (tzn. gdzie indziej znajduje się biuro sklepu, gdzie indziej dział kas i księgowości i jeszcze gdzie indziej magazyn), a to nie pozwala na osobisty odbiór towaru i uregulowanie płatności za dane zamówienie.

Nie. Wszystkie zamówienia wysyłamy firmą kurierską. Dzięki temu zdecydowana większość zamówień może dotrzeć do Państwa bardzo szybko, a ponadto rozwiązanie takie pozwala na śledzenie paczki na stronie internetowej przewoźnika.

Staramy się realizować wszystkie zamówienia w jak najkrótszym czasie. Większość zamówień wysyłamy w ciągu dnia roboczego po złożenia zamówienia, czasem udaje nam się wysłać dane zamówienie jeszcze w tym samym dniu, w którym zostało złożone. Jednakże maksymalny czas realizacji zamówień to 3 dni robocze + 2 dni potrzebne kurierowi / paczkomatom na doręczenie paczki. W przypadku zamówień opłaconych wcześniej (kartą, przelewem lub przekazem) realizacja rozpoczyna się w momencie zautoryzowania (tzn. otrzymania informacji, iż pieniądze za dane zamówienie dotarły na konto naszej firmy) płatności.

Nie. Rejestracja jest dobrowolna. Gorąco zachęcamy jednak, aby skorzystać z możliwości rejestracji, gdyż wiąże się to z różnymi korzyściami.

Założenie konta przyniesie Tobie wiele korzyści, m.in.:

1. 5% rabatu na wszystko
2. szybki dostęp do informacji odnośnie złożonych przez Ciebie zamówień oraz o statusie ich realizacji.
3. możliwość opłacenia zamówienia z pozycji własnego konta w każdym momencie.
4. brak konieczności wypełniania formularza z danymi do wysyłki przy każdym zamówieniu (przy kolejnych zamówieniach wystarczy się zalogować).
5. samodzielne zgłoszenie chęci wymiany/zwrotu/reklamacji.
6. możliwość edycji własnych danych (w tym zmiana hasła).

Zamówienie w czasie realizacji otrzyma co najmniej trzy statusy, m.in.:

a) "nowe zamówienie - oczekujące na realizację" - jest to status, jaki zamówienie otrzymuje automatycznie, gdy tylko zostanie zarejestrowane przez system;
b) "oczekiwanie na wpłatę" - ten status otrzymują tylko te zamówienia, w których formą płatności jest przedpłata za pośrednictwem systemu Dotpay; oznacza on, że obsługa nie stwierdziła jeszcze zaksięgowania pieniędzy w systemie Dotpay i wstrzymuje się z realizacją do czasu wpłaty;
c) "zamówienie w trakcie realizacji" - obsługa sklepu przystąpiła do kompletowania zamówienia (w przypadku przedpłaty status ten oznacza, że zamówienie zostało opłacone);
d) "przesyłka wysłana" - zamówienie zostało skompletowane, a paczka została przekazana firmie kurierskiej;
e) "zamówienie w trakcie wyjaśniania" - status bardzo rzadko używany, zamówienie otrzymuje go tylko wtedy, gdy niemożliwa jest realizacja zamówienia bez uzgodnienia pewnych kwestii z klientem (oznacza on, że obsługa sklepu próbowała się skontaktować mailowo lub telefonicznie z klientem i oczekuje na jego decyzje);
f) "zamówienie zrealizowane" - status nadawany w momencie, gdy przesyłka zostanie doręczona, a firma kurierska wpłaci pobranie na konto sklepu (status mający znaczenie czysto informacyjne);
g) "zamówienie anulowane" - status nadawany każdemu zamówieniu, które nie było realizowane (niezależnie od przyczyn zaniechania realizacji);
h) "zamówienie nieodebrane" - status nadawany tym zamówieniom, które zostały zrealizowane przez sklep, a których klient nie odebrał.


Zwroty:


Na chwilę obecną nie ma takiej możliwości. Zwrotu należy dokonać poprzez odesłanie towaru do magazynu:

Park Logistyczny Panattoni
OTCF S.A.
Ul. Gdańska 12
41-250 Czeladź

Nie. Od 29 stycznia 2019 r. noty rozliczeniowe wysyłane są w wersji elektronicznej. W celu zwrotu towaru nie ma potrzeby drukowania dokumentu.

Tak. W przypadku odesłania zwrotu, prosimy o wypełnienie i podpisanie formularza zwrotu.

Niestety nie posiadamy opcji bezpośredniej wymiany. Możliwy jest standardowy zwrot, a następnie nowy zakup.

Tak. W przypadku zwrotu towaru, koszt przesyłki leży po stronie Klienta.

Tak. Zwrotom podlega również towar, który jest aktualnie w promocji.

Klub SMS

Nowości i promocje w Outhorn zawsze w zasięgu ręki

Zapisz się