Pytania i odpowiedzi

Pytania i odpowiedziOgólne:


Tak, jest to możliwe. Należy jednak pamiętać, aby zwracana rzecz nie nosiła śladów użytkowania, posiadała oryginalnie przypięte metki i aby nie przekroczyć 30-dniowego terminu zwrotu. Zwrotu można dokonać odsyłając towar do Sklepu Internetowego, zgodnie z instrukcją zwrotu lub w Salonach Stacjonarnych za okazaniem rachunku, który wysyłany jest na adres e-mail podany podczas składania zamówienia.

W Sklepie Internetowym Outhorn dysponujemy tabelami rozmiarów producentów, których produkty wchodzą w skład oferty naszego Sklepu. Tabele rozmiarów znajdą Państwo w stopce strony, w kolumnie „PRZEWODNIK”, pod hasłem „JAK DOBRAĆ ROZMIAR?” oraz na stronie wybranego modelu.

Produkty oznaczone na stronie Sklepu Internetowego jako dostępne, są wysyłane „od ręki”. W przypadku produktów niedostępnych konkretny rozmiar zostanie przekreślony a jego zakup będzie niemożliwy. Produkt niedostępny w magazynie nie zostanie uwzględniony w wynikach wyszukiwania.

Niekiedy pomiędzy asortymentem Sklepu Internetowego a stanem magazynowym w Salonach Stacjonarnych mogą wystąpić pewne rozbieżności. W niektórych przypadkach powierzchnia Salonu nie pozwala na to, aby znajdowały się w nim wszystkie produkty oferowane w danym sezonie. Niejednokrotnie bywa również, iż konkretne produkty zostały wykupione zarówno w wybranym Salonie, jak i w naszym Sklepie Internetowym.

Produkt niedostępny na stronie Sklepu Internetowego oznacza brak dostępności produktu w magazynie.

To niestety bardzo kłopotliwe zagadnienie. Dokładamy wszelkich starań, aby prezentowane przez nas zdjęcia oddawały stan rzeczywisty produktów, jednakże kolor wyświetlany na monitorze zależy nie tylko od samego zdjęcia, ale też od ustawień monitora, matrycy itp. Generalnie to samo zdjęcie na kilku monitorach może wyglądać inaczej.


Płatności:


Możliwe jest wykonanie tradycyjnego przelewu za zamówienie na nasz rachunek bankowy: 34 1090 1665 0000 0001 4385 8847 (OTCF S.A. ul. Saska 25C, 30-720 Kraków) w tytule przelewu podając numer swojego zamówienia. Natomiast dokonanie płatności poprzez przelew tradycyjny może nieznacznie wydłużyć czas zaksięgowania wpłaty, a tym samym, termin realizacji zamówienia.

PayPal to międzynarodowy, darmowy i bezpieczny system płatności online ("cyfrowy portfel"), umożliwiający płacenie za zakupy zarówno przez internet, jak i w tradycyjnych punktach sprzedaży bez potrzeby posiadania karty kredytowej.

Aby skorzystać z płatności poprzez system PayPal należy:

1. Utworzyć konto na www.paypal.pl
2. Zintegrować utworzone konto na www.paypal.pl ze swoim kontem bankowym.
3. Przelać środki ze swojego konta bankowego na konto PayPal, na którym (po zaksięgowaniu) pojawią się wolne środki do wykorzystania.
4. Wybrać konkretny produkt lub usługę i przejść do etapu płatności. Wybrać opcję PayPal.
5. Zalogować się na swoim koncie w systemie, sprawdzić dane i potwierdzić płatność. Transakcja zostanie zrealizowana natychmiast.

Nie martw się. Takie sytuacje się zdarzają. Postępuj zgodnie z poniższymi krokami: 

1. Upewnij się czy na swoją skrzynkę pocztową otrzymałeś wiadomość od Przelewy24, w której znajdziesz link, umożliwiający dalsze dokonanie płatności. E-mail powinien dotrzeć do Ciebie w ciągu 30 minut.
2. Jeśli po upływie 30 minut nie otrzymasz wiadomości - napisz do nas wiadomość z zapytaniem pod adres: esklep@outhorn.com , bądź zadzwoń pod nr: 12 351 06 72. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to tylko możliwe.

Jeśli z przyczyn technicznych nie udało Ci się dokonać płatności za swoje zamówienie możesz wykonać tradycyjny przelew na nasz rachunek bankowy: 34 1090 1665 0000 0001 4385 8847 (OTCF S.A. ul. Saska 25C, 30-720 Kraków) w tytule przelewu podając numer swojego zamówienia.


Realizacja zamówień:


Tak, oferujemy opcję dostawy do wybranych Salonów Stacjonarnych. Adresy sklepów znajdziesz w poniższym linku:
Lista sklepów

Nie. Wszystkie zamówienia wysyłamy za pośrednictwem firmy kurierskiej/paczkomatów. Dzięki temu zdecydowana większość zamówień może dotrzeć do Państwa bardzo szybko, a ponadto rozwiązanie takie pozwala na śledzenie paczki na stronie internetowej przewoźnika; 

Staramy się realizować wszystkie zamówienia w jak najkrótszym czasie. Większość zamówień wysyłamy w ciągu dnia roboczego po złożenia zamówienia, czasem udaje nam się wysłać dane zamówienie jeszcze w tym samym dniu, w którym zostało złożone. Jednakże maksymalny czas realizacji zamówień to 3 dni roboczych + 2 dni potrzebne kurierowi na doręczenie paczki. W przypadku zamówień opłaconych wcześniej (przelewem tradycyjnym lub przekazem) realizacja rozpoczyna się w momencie zautoryzowania (tzn. otrzymania informacji, iż pieniądze za dane zamówienie dotarły na konto naszej firmy) płatności. Taka autoryzacja może potrwać do 3 dni roboczych.


Rejestracja jest dobrowolna i nie jest konieczna do złożenia zamówienia w Sklepie Internetowym, jednak gorąco zachęcamy do założenia konta, gdyż wiążą się z tym dodatkowe korzyści.

Założenie konta przyniesie Tobie wiele korzyści, m.in.:

1. dodatkowy rabat na wszystko.
2. szybki dostęp do informacji odnośnie złożonych przez Ciebie zamówień oraz o statusie ich realizacji.
3. możliwość opłacenia zamówienia z pozycji własnego konta w każdym momencie.
4. brak konieczności wypełniania formularza z danymi do wysyłki przy każdym zamówieniu (przy kolejnych zamówieniach wystarczy się zalogować).
5. samodzielne zgłoszenie chęci zwrotu/reklamacji.
6. możliwość edycji własnych danych (w tym zmiana hasła).

Zamówienie w czasie realizacji otrzyma co najmniej trzy statusy, m.in.:

a) "nowe zamówienie - oczekujące na realizację" - jest to status, jaki zamówienie otrzymuje automatycznie, gdy tylko zostanie zarejestrowane przez system;
b) "oczekiwanie na wpłatę" - ten status otrzymują tylko te zamówienia, w których formą płatności jest przedpłata za pośrednictwem systemu Przelewy24; oznacza on, że obsługa nie stwierdziła jeszcze zaksięgowania pieniędzy w systemie Przelewy24 i wstrzymuje się z realizacją do czasu wpłaty;
c) "zamówienie w trakcie realizacji" - obsługa sklepu przystąpiła do kompletowania zamówienia (w przypadku przedpłaty status ten oznacza, że zamówienie zostało opłacone);
d) "przesyłka wysłana" - zamówienie zostało skompletowane, a paczka została przekazana firmie kurierskiej;
e) "zamówienie w trakcie wyjaśniania" - status bardzo rzadko używany, zamówienie otrzymuje go tylko wtedy, gdy niemożliwa jest realizacja zamówienia bez uzgodnienia pewnych kwestii z klientem (oznacza on, że obsługa sklepu próbowała się skontaktować mailowo lub telefonicznie z klientem i oczekuje na jego decyzje);
f) "zamówienie zrealizowane" - status nadawany w momencie, gdy przesyłka zostanie doręczona, a firma kurierska wpłaci pobranie na konto sklepu (status mający znaczenie czysto informacyjne);
g) "zamówienie anulowane" - status nadawany każdemu zamówieniu, które nie było realizowane (niezależnie od przyczyn zaniechania realizacji);
h) "zamówienie nieodebrane" - status nadawany tym zamówieniom, które zostały zrealizowane przez sklep, a których klient nie odebrał.

W przypadku jeśli dostarczona przesyłka jest uszkodzona niezwłocznie spisz z kurierem protokół szkody i poinformuj nas o zaistniałej sytuacji wysyłając wiadomość na esklep@outhorn.com

Jeśli doszło do takiej sytuacji to najmocniej przepraszamy. To bardzo niekomfortowa sytuacja.
Uprzejmie prosimy o zgłoszenie zwrotu i opisanie w komentarzu do zgłoszenia zaistniałej sytuacji z uwzględnieniem jaki produkt do Państwa dotarł (symbol produktu znajduje się na metce). Niestety nie prowadzimy wymian, dlatego nie jesteśmy w stanie zamienić produktu na odpowiedni. Z naszej strony za Państwa zgodą możemy zlecić kuriera DPD po odbiór produktu na nasz koszt. Po odebraniu przesyłki przez magazyn w ciągu 14 dni zwrócimy środki. Jeżeli są Państwo nadal zainteresowani produktem to prosimy złożyć nowe zamówienie.

Niestety, po opłaceniu zamówienia, nie możemy wprowadzić do niego zmian np. inny rozmiar, kolor czy dodatkowy produkt. Jeżeli wystąpił błąd w adresie dostawy kurierem DPD (np. w numerze domu) można przekierować paczkę, zmienić jej datę/godzinę dostarczenia lub zrezygnować z niej klikając w podany link: https://mojapaczka.dpd.com.pl

Dyspozycję można wprowadzić dopiero po otrzymaniu numeru paczki, który dojdzie do Państwa SMS-em (numer przesyłki prześlemy również na podany w zamówieniu adres e-mail) po zarejestrowaniu u przewoźnika.

W przypadku dostawy firmą InPost lub dostawy do sklepu stacjonarnego nie mamy możliwości przekierowania paczki lub wprowadzenia w niej zmian.

Numer przesyłki może być widoczny w systemie spedytora dopiero pod koniec dnia, w którym nastąpiła wysyłka. Do Klienta przychodzi e-mail od przewoźnika (InPost, DPD) potwierdzający nadanie paczki. W wiadomości tej znajduje się również numer listu przewozowego, który jest przypisany do paczki wysłanej z naszego magazynu. Po tym numerze można śledzić przesyłkę na stronie internetowej przewoźnika

Aby skorzystać z kodu rabatowego, należy wpisać kod w polu „Wpisz swój kod rabatowy”. Pole to znajduje się pod zamówieniem, jeszcze w Koszyku. Następnie prosimy kliknąć „Dodaj rabat”.
Wówczas kod rabatowy zostanie zaakceptowany, a kwota zamówienia odpowiednio pomniejszona.Zwroty:

Ta forma zwrotu jest dostępna dla zamówień opłaconych innymi metodami niż zakup z płatnością odroczoną PayPo.

Towar zakupiony w Sklepie Internetowym możesz zwrócić w Salonie Stacjonarnym. Adresy sklepów znajdziesz w poniższym linku:  

LISTA SKLEPÓW

Dowód zakupu wysyłamy w wersji elektronicznej. W celu zwrotu towaru nie ma potrzeby drukowania dokumentu. 

Nie. Wystarczy oświadczenie o odstąpieniu od umowy wysłane drogą elektroniczną według instrukcji dla Klientów nieposiadających konta użytkownika (tutaj). Pamiętaj o wpisaniu numeru zwrotu na zwracanej przesyłce, pozwoli to na możliwie najszybsze rozpoznanie przesyłki zwrotnej i dopełnienie procedury rozliczenia.

Niestety nie posiadamy opcji bezpośredniej wymiany. Możliwy jest standardowy zwrot, a następnie nowy zakup.

Każdy klient może skorzystać z darmowego zwrotu w Paczkomatach InPost za pośrednictwem strony https://szybkiezwroty.pl/ oraz w Salonie Stacjonarnym.

Listę Salonów Stacjonarnych znajdziesz poniżej:
LISTA SKLEPÓW

Tylko w przypadku zwrotu indywidualnego koszt przesyłki leży po stronie Klienta.

Tak. Zwrotom podlega również towar, który jest aktualnie w promocji.

W przypadku odstąpienia od umowy (zwrot) zwracamy środki nie później niż 14 dni od dnia dostarczenia paczki do naszego magazynu. Proces ten może się przedłużyć w przypadku braku zarejestrowanego przez stronę internetową zwrotu oraz braku numeru rachunku bankowego przy zgłoszeniu.

Kiedy tylko paczka dotrze na nasz Dział Zwrotów i zostanie wystawiony dokument korygujący, przystępujemy do zlecenia zwrotu środków. W przypadku płatności PayPo – sklep internetowy reguluje kwotę zwrotu bezpośrednio w serwisie PayPo. Oznacza to, że „kredyt” zostanie pomniejszony o wartość zwrotu.

Zamówienie nie musi być zwracane w całości. Można odesłać dowolną ilość produktów lub całe zamówienie – w zależności od Państwa decyzji.

Klub SMS

Nowości i promocje w Outhorn zawsze w zasięgu ręki

Zapisz się