W co ubrać się na rower? Odzież na lato i na zimę

Dodano:19-09-2018
Kategorie:Journal

Jazda rowerem to dla wielu z nas przyjemny sposób na aktywne spędzanie czasu i dbanie o formę. O ile można wyruszyć na krótką wyprawę w jeansach i koszulce bawełnianej, to taki zestaw na dłuższe trasy będzie wręcz uciążliwy. Przepocenie, a następnie wyziębienie organizmu, nie mówiąc już o braku swobody ruchów... Co założyć na przejażdżkę rowerową, żeby zadbać o wygodę i świetny wygląd? Jak ubrać się na rower latem i dlaczego zestaw zimowy powinien być zupełnie inny. Zobacz najmodniejsze zestawy od Outhorn!

W co ubrać się na rower

Letnie wyprawy rowerowe pod znakiem sukcesu

Lato w pełni, pogoda zachęca do wyjścia na zewnątrz i aktywnego spędzania czasu, ale nie jesteście pewni, jak się ubrać na rower? Zacznijmy od tego, czego z pewnością nie zakładać! Jeśli wybieracie się na rower w upalny dzień lub planujecie wycieczkę, a nie przejażdżkę trwającą kwadrans – zrezygnujcie z koszulek bawełnianych. Pomimo utartego poglądu, że dzięki nim skóra oddycha, nie do końca jest to prawdą! Jakie spodnie na rower wybrać? Na pewno nie sprawdzą się jeansy , które nie będą poddawały się w czasie pedałowania. Obuwie? Wszelkie obcasy, buty z otwartymi palcami czy nie trzymające się stopy klapki są zdecydowanie złym wyborem. W takich butach łatwo o upadek lub kontuzję.

A teraz jak ubrać się na rower latem? Na górę najwygodniejsza jest koszulka termoaktywna damska lub męska, która doskonale odprowadza pot na zewnątrz, nie krępuje ruchów i sprawia, że nawet pomimo wysokich temperatur, nasze ciało nie będzie przepocone. Koszulki na rower powinny charakteryzować się dopasowanym krojem i panelami z oddychającej siatki, które usprawnią przepływ powietrza. Praktyczne są również elementy odblaskowe, dzięki którym rowerzysta jest widoczny po zmroku. Wygodne będą modele z dłuższym tyłem, szczególnie dla osób jeżdżących na rowerze szosowym nazywanym popularnie kolarką.

Odzież na rower w ciepłe dni
Jakie spodnie na rower będą najlepszym wyborem? Oczywiście specjalne spodenki rowerowe! W połączeniu z wygodnym siodełkiem odpowiadają za komfort jazdy. Profesjonalne modele posiadają specjalne miękkie wkładki, jednak na krótsze trasy od czasu do czasu w zupełności wystarczą wam spodnie miejskie, spodnie dresowe bądź nawet spodnie do fitnessu. Ich długość należy dopasować do pogody – w upalne lato zamiast długich modeli lepiej założyć szorty damskie lub męskie, by cieszyć się lepszą oddychalnością. W przypadku spodni z długimi nogawkami, wygodne będą modele z płaskimi szwami, wykonane w technologii DRY SYSTEM oraz z dodatkowymi panelami oddychającymi. Spodnie dresowe nie są niestety najlepszym wyborem, gdyż mogą spowodować przepocenie nóg i nieprzyjemne odczucie chłodu przy większych prędkościach.

Co z obuwiem? Zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn najwygodniejsze będą buty sportowe dopasowane do stóp, zabudowane, najlepiej sznurowane oraz z cieńszą podeszwą, która pozwoli lepiej czuć pedały w trakcie jazdy.

Stylizacja na rower w ciepłe dniZobacz:
Spodenki treningowe damskie
Top treningowy damski
Plecak miejski

Stylizacja na rower w ciepłe dni mężczyznaZobacz:
Plecak miejski
Spodenki treningowe męskie
Koszulka treningowa męska

Zimowe przejażdżki na rowerze bez przemarznięcia

Zimą oraz w porze chłodniejszej ubieramy się na cebulkę. Podstawą stroju rowerowego będą wspomniane wyżej elementy. Czego z pewnością nie zakładamy? Grubych, ciężkich, puchowych kurtek, które nie przepuszczają powietrza. Na rowerze niewygodne będą również nieprzemakalne kurtki bez membrany, w których nie dość, że się przepocimy, to również szybko możemy się przeziębić . Co zatem ubrać na rower zimą?

Jak się ubrać na rower zimą? Przede wszystkim warstwę docieplającą pod postacią polaru lub bluzy damskiej bądź męskiej. Możemy wybrać modele zapinane na zamek, zakładane przez głowę, jednak zwróćmy przede wszystkim szczególną uwagę na wnętrze – ocieplane czesanym materiałem zapewni lepszy komfort w chłodne dni.

Co ubrać na rower zimą jako wierzchnią warstwę? Z pewnością konieczna będzie kurtka – miejska w zimie, a softshelle w okresie przejściowym. Kurtka damska lub męska powinna szczelnie przylegać do ciała, by pęd powietrza w połączeniu z niską temperaturą nie wyziębił naszego organizmu. Ilość warstw odzieży oraz stopień jej oddychalności musimy dobierać w zależności od panujących temperatur – gdy nasze mięśnie nie są jeszcze rozgrzane, powinniśmy odczuwać lekki chłód.

Odzież na rower w chłodne dni

Kurtka miejska na rower musi być przede wszystkim lekka, chronić przed wiatrem i chłodem. Jaka odzież na rower zagwarantuje pełny komfort? Świetnie sprawdzą się również modele z wykończenie DWR, które zmniejszą wchłanianie wilgoci z zewnątrz. Jeśli lubicie zabierać ze sobą drobiazgi, a nie jesteście fanami dodatkowego bagażu na plecach, przyjrzyjcie się ilości kieszeni i ich sposobie zamykania.


Odnośnie softshella damskiego czy męskiego polecanych na porę przejściową, model musi być wyposażony w oddychającą membranę, posiadać wykończenie DWR i możliwość szczelnego dopasowania do ciała za pomocą regulowanego dołu czy mankietów. Jak się ubrać na rower? Wygodny będzie przedłużany tył, a dodatkowe ciepło zapewni wnętrze podszyte mikropolarem.

Zastanawiając się, co ubrać na rower zimą, nie zapominajcie o akcesoriach – czapka, szal, rękawiczki to niezbędne minimum, które zadba o wasz komfort na jednośladzie.


Stylizacja na rower na chłodne dni kobietaZobacz:
Legginsy treningowe damskie
Polar damski
Softshell damski

Stylizacja na rower na chłodne dni facetZobacz:
Softshell męski
Polar męski
Getry treningowe męskie

O czym jeszcze pamiętać – bezpieczeństwo i wygoda czyli akcesoria rowerowe

Na letnie i zimowe wyprawy warto założyć kask rowerowy, szczególnie jeśli zdarza nam się wsiadać na rower gdy lekko mży lub kiedy lubimy jazdę po trudnym terenie, gdzie o wypadek nietrudno. Powinien on być przede wszystkim dopasowany do rozmiaru głowy, posiadać sprawny system wentylacji oraz odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa.

Co jeszcze ubrać na rower zimą? Wśród praktycznych akcesoriów są również rękawiczki. Jeśli nie chcemy kupować dedykowanych modeli, równie dobrze możemy użyć zwyczajnych, ale powinny być wyposażone w panele antypoślizgowe. Rękawiczki rowerowe mają chronić nie tylko przed chłodem, ale poprawiać jakość jazdy i stanowić zabezpieczenie dłoni w razie upadku z roweru.

Zapalonym rowerzystom przyda się z pewnością plecak rowerowy który również może, ale nie musi być dedykowany na rower. Na krótkie wycieczki wystarczy nam plecak miejski o pojemności rzędu 20-30 litrów, do którego włożymy np. kurtkę damską lub męską, coś do picia, przekąskę, a nawet aparat – w końcu zapierające dech w piersiach zdjęcia z wycieczki rowerowej to coś, czym możemy zachwycić naszych przyjaciół!

Wybierając się na przejażdżkę pamiętajcie również o oświetleniu, które na ten moment zgodnie z polskim prawem jest obowiązkowe po zmroku (poza czerwonym odblaskiem z tyłu, które jest obowiązkowe niezależnie od pory dnia). Należy mieć przynajmniej jedno światło przednie oraz dwa tylne (w tym odblask).

Najważniejsze cechy odzieży na rower

Wspaniałe rowerowe przygody

Jazda na rowerze to doskonała okazja do podziwiania krajobrazów, zwiedzania nowych zakątków i aktywnego spędzenia czasu ze znajomymi bądź rodziną! Dlatego trzeba być zawsze przygotowanym i mieć pod ręką praktyczną i modną odzież na rower, którą znajdziecie w sklepie Outhorn! Pamiętajcie o tym, że zwykłe bawełniane ubrania i grube kurtki to nie jest strój na rower, a jedynie na spacery czy inne niewymagające aktywności. Spróbujcie zadbać o przemyślane ubranie, a szybko docenicie komfort jazdy, odczuwalny już w chwili wsiadania na rower.

Szukacie nowej odzieży na rower, która zamieni każdą przejażdżkę w niezapomniane przeżycie? Zastanawiacie się, jak się ubrać na rower? Sprawdźcie naszą ofertę funkcyjnej odzieży damskiej i męskiej, które zostaną waszym stałym rowerowym towarzyszem!

:
Dołącz do nas:

Klub SMS

Nowości i promocje w Outhorn zawsze w zasięgu ręki

Zapisz się