Wiosenne porządki w szafie - jak je przeprowadzić?

Dodano:09-03-2020
Kategorie:Journal

Kiedy na zewnątrz coraz częściej pojawia się słońce, to znak, że czas na sprzątanie szafy. Czujesz potrzebę, by to zrobić, ale nie wiesz, od czego zacząć? Skorzystaj z prostych wskazówek, które pozwolą Ci krok po kroku sprawnie przeprowadzić porządki w garderobie. Dzięki temu będziesz wiedzieć, co, gdzie masz i w jakim stanie. Organizacja szafy pomaga w tworzeniu outfitów, a miejsce na letnią odzież samo się nie zrobi!

porządki w szafie

Jak posprzątać szafę? Poradnik krok po kroku

Porządki w garderobie warto robić przynajmniej dwa razy w ciągu roku. Pozwala to uniknąć ciągłego bałaganu i stresu za każdym razem, kiedy nie będziesz mieć pojęcia, w co się ubrać. Poniżej znajdziesz informacje, jak krok po kroku zaprowadzić porządek w szafie z ubraniami.

Krok 1: Wyjmij wszystkie ubrania z szaf i umyj meble

To konieczne, by już na samym początku zobaczyć, ile masz rzeczy. Opróżnij więc szafę, komodę oraz wszystkie szuflady, w których przechowujesz odzież. Taki ogląd pozwala również zyskać świadomość, po które elementy odzieży sięgasz najchętniej, a których nie nosisz już dłuższego czas i wcale nie są Ci potrzebne. Kolejna ważna czynność to dokładane wyszorowanie każdej półki.

Krok 2: Selekcja i segregacja ubrań

Mimo pełnej szafy ciągle zastanawiasz się, co na siebie włożyć? Aby ułatwić sobie tworzenie stylizacji, sprawdź, czego możesz się pozbyć, bo jedynie zajmuje miejsce. Przymierz część ubrań, pomyśl, co z czym można zestawić oraz czego od dawna nie zakładasz i dlaczego. Podczas przeprowadzania porządków w garderobie przejrzyj dosłownie każdą rzecz, przymierz i zdecyduj, czy rzeczywiście będziesz ją nosić. Warto raz na zawsze pozbyć się zalegającej w szafie odzieży i wybrać rzeczy, w których dobrze wyglądasz i znakomicie się czujesz. W tym kroku postaw też na segregowanie ubrań – ułatwi Ci to w kolejnym etapie układanie ich na swoje docelowe miejsca.

Krok 3: Zabezpiecz odzież zimową na kolejny sezon

Ubrania zimowe zazwyczaj zajmują za dużo przestrzeni, więc spakuj je i schowaj. Niech ich miejsce zajmie letnia odzież. Przede wszystkim wyciągnij z szafy grube swetry, kurtki i płaszcze zimowe. Zanim jednak przystąpisz do pakowania, sprawdź dokładnie, w jakim są stanie. Zwróć uwagę na to, czy są czyste i ładnie pachną. Nigdy nie chowaj do szafy ani do worków brudnych ubrań.

blog-wiosenne-porzadki-2

Co jeszcze warto sprawdzić przed rozpoczęciem pakowania?

Po pierwsze, mankiety (także od środka), kieszenie, zamki, guziki, kołnierz oraz szlufki. Upewnij się, że nie są rozerwane i nie wymagają innych, dodatkowych napraw. Jeśli zajdzie taka konieczność, wypierz i doprowadź do dobrego stanu każdą sztukę, odzieży, którą chcesz schować. Świetnym pomysłem będą worki próżniowe, gdyż pozwalają zmniejszyć ilość miejsca zajmowanego przez odzież, uniknąć jej zakurzenia i kontaktu z molami. Podobnie jak z odzieżą postępuj z butami. Wyczyść je i wypastuj, a w przypadku, gdy buty tego wymagają, oddaj do szewca.

Krok 4: Ułóż pozostałe elementy z powrotem w szafie

Jeżeli Twoja szafa została przez Ciebie wcześniej umyta, możesz przejść do układania ubrań. W przypadku, gdy na co dzień nie radzisz sobie z utrzymaniem porządku w szafach czy szufladach, zainwestuj w pudełka i organizery. To oczywiste, że rzeczy, które leżą w szafie luzem, po jakimś czasie zaczną się mieszać. Właśnie dlatego układanie rzeczy w pojemnikach różnej wielkości jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Pamiętaj, że są różne szkoły układania odzieży. Możesz ją segregować kolorami lub fasonami, tylko od Ciebie zależy, jak to zrobisz. Ponadto, postaw na dobrej jakości wieszaki i zawsze wieszaj je w szafie w jednym kierunku. Co powiesz na to, by w garderobie unosił się piękny zapach? Brzmi wspaniale? Proponujemy zatem umieszczenie w szafie woreczków zapachowych albo małych przeznaczonych do tego miejsca mydełek.

Dla tych, którzy zamiast dużej garderoby, wolą proste komody z szufladami, przygotowaliśmy kilka wskazówek dotyczących tego, jak układać ubrania w szufladach. Przed włożeniem rzeczy, wyciągnij całą szufladę, by ocenić, ile ubrań się w niej zmieści. Następnie posegreguj odzież kategoriami. Wszelkie topy, a w szczególności koszulki z nadrukiem staraj się złożyć na jak najmniejsze części i układaj obrazkiem do góry. Nie wkładaj do szuflad koszul lub sukienek, które łatwo się gniotą.

Krok 5: Organizacja szafy – akcesoria i mniejsze dodatki na swoim miejscu

Biżuteria, paski, a nawet torebki – to zdecydowanie akcesoria, które łatwo zniszczyć, gdy nie są odpowiednio przechowywane. Zachęcamy więc, by tego typu rzeczy w Twojej szafie miały swoje stałe, wyznaczone miejsca. Zainwestuj w organizery z filcu i drobne szkatułki, by móc bez obaw trzymać w szufladach bądź na półkach swoje ulubione błyszczące dodatki. Idealnym miejscem dla pasków mogą okazać się przegródki, które znajdziesz w niektórych sklepach z wyposażeniem do domu, a dla torebek woreczki przeciwkurzowe lub większe pudełka.

Porządki w szafie – zrób miejsce na stylizacje na wiosnę!

Wiosenne porządki nie są robione po to, by szafa świeciła pustkami. Kiedy masz już ten proces za sobą, czas uzupełnić garderobę o nowe rzeczy, dzięki którym stworzysz efektowne stylizacje na wiosnę.

Nie wiesz, jak dobrać ubrania, by przygotować outfity na cieplejsze miesiące? Postaw na bazowe elementy, pasujące do siebie kolory, miękkie i wygodne materiały oraz prosto skrojone kształty. To pozwoli na łączenie różnych elementów odzieży ze sobą, w których możesz się wybrać na zakupy, do pracy, na uczelnię, do szkoły.

porządek w szafie - pozbywanie ubrań

Uporządkowana szafa = szybsze dobieranie outfitów

Jeśli chcesz zaprowadzić porządek w szafie z ubraniami, podejdź do tego na poważnie. Pamiętaj, że pozbycie się części garderoby to proces, który wyjdzie Ci na dobre, bo mniej często znaczy więcej. Takie wiosenne porządki w szafie pozytywnie wpłyną na samopoczucie.

Zastanawiasz się, jak się ładnie ubierać na co dzień? Odkryj wszystkie propozycje z najnowszej kolekcji wiosennej marki Outhorn. Bez względu na to, czy spotykasz się z przyjaciółmi w kawiarni, czy może większą paczką w kinie lub na imprezie, poczuj się swobodnie w każdych okolicznościach.

Udostępnij:

Klub SMS

Nowości i promocje w Outhorn zawsze w zasięgu ręki

Zapisz się