Jak spakować się na wakacje? Te triki sprawią, że spakujesz więcej!

Dodano:26-07-2022
Kategorie:Journal

Każda podróż – zaczynając od tej w pojedynkę, aż po wyjazdy z grupą przyjaciół często rodzą jeden dylemat: Jak się spakować, by zmieścić wszystko, co chcemy zabrać? To z pewnością nie lada wyzwanie pomieścić najpotrzebniejsze rzeczy w torbie lub w walizce, szczególnie wtedy, gdy wybieramy się na dłuższy urlop. Jeśli szukasz skutecznych metod pakowania, to ten artykuł jest dla Ciebie! Zobacz, jak i co spakować na wakacje, by zaoszczędzić jak najwięcej miejsca.

co_spakowac1

Pakowanie walizki – ogólne zasady

Niezależnie od tego, czy musisz spakować ogromną walizkę, czy weekendową torbę, kluczem do sukcesu jest zastosowanie się do kilku podstawowych punktów. Jeśli wybierasz się na wakacje, na początku dokładnie przemyśl, co potrzebujesz ze sobą zabrać. Wcześniejsze przygotowanie rzeczy oszczędzi Ci sporo stresu i pomoże uniknąć sytuacji, w której na ostatnią chwilę musisz dodać ubranie lub przedmiot, na który zabraknie miejsca. Warto zatem kilka dni wcześniej zrobić listę oraz rozpocząć pranie ubrań.

Kolejną ważną czynnością będzie dokładne sprawdzenie wymiarów i wagi walizek, jeśli wybierasz się za granicę oraz cenniki opłat dodatkowych. Przed samym wylotem warto również oznaczyć walizkę tak, by w razie zagubienia, bez problemu ją odzyskać. Układanie rzeczy w Twoim bagażu rozpocznij od tych najcięższych. Jeśli są to sprzęty elektroniczne – pamiętaj o ich zabezpieczeniu.

Jadąc w ciepłe kraje, zawsze miej w torbie lub walizce przynajmniej jedną cieplejszą bluzę i tę także możesz umieścić na dnie. Drobiazgi, w tym biżuterię, spakuj osobno, w niewielkie woreczki. Na samą górę ułóż ubrania oraz przedmioty, których możesz potrzebować przed lub w trakcie podróży. I na koniec – nigdy nie pakuj walizki aż po brzegi! Jeżeli masz dylemat, jak to zrobić, w dalszej części artykułu doradzimy Ci, jak pakować walizkę w praktyczny sposób.

Co spakować – lista rzeczy na wakacje pomoże uniknąć niepotrzebnego stresu

Znasz już datę wyjazdu, warunki pogodowe, a może nawet plan wycieczki? Pomyśl o sporządzeniu listy. Zapisz na niej nie tylko najpotrzebniejsze rzeczy, bez których nie możesz ruszyć się z domu, ale również odpowiednią liczbę ubrań oraz rodzaje obuwia. Pomyśl przede wszystkim o takich rzeczach jak: sprzęt elektroniczny (czytniki książek, power banki, słuchawki, ładowarki), dokumenty, czyli bilety, paszport lub wszelkie zaświadczenia, które mogą przydać się na lotnisku lub w trakcie urlopu. Nie zapomnij także o lekach na choroby przewlekłe lub tych przeciwbólowych czy drobnych opatrunkach. W ciepłym miejscu z pewnością przydadzą Ci się kremy z filtrem oraz olejki do opalania.

Z dodatkowych przedmiotów, które warto przygotować przed wyjazdem, chcemy wskazać jeszcze:

  • kosmetyki po opalaniu,
  • drobiazgi typu gumki do włosów, pilnik i nożyczki do paznokci,
  • paski do spodni,
  • nitkę z igłą,
  • wkłady do aparatów typu polaroid, jeśli taki sprzęt posiadasz.

Jak spakować ubrania, żeby zajmowały mniej miejsca?

Przejdźmy teraz do procesu pakowania ubrań. Jeżeli masz już zaplanowane i przygotowane outfity, sprawdź, jak złożyć je do walizki, by zaoszczędzić jak najwięcej miejsca. Układanie rzeczy zacznij od największych do najmniejszych. Na spodzie ułóż ciężkie grube bluzy oraz buty. Ciekawym pomysłem będzie włożenie mniejszych akcesoriów do butów. Oczywiście te warto wcześniej wyczyścić, a drobiazgi zabezpieczyć. Podczas składania spodni wyciągnij z nich paski, złóż na kilka części i ułóż pionowo lub bokiem – nie na płasko. Podczas składania bluz staraj się schować rękawy i kaptury tak, by nie wystawały poza złożone ubranie. Cieńsze sweterki możesz położyć jeden na drugim i w ten sposób składać na przykład trzy rzeczy razem.

A co z T-shirtami? Istnieje jedna sprawdzona metoda. Zobacz, jak składać koszulki do walizki!

co_spakowac2

Jak rolować ubrania do walizki?

Składanie koszulek do walizki dla niektórych może okazać się nie lada problemem. W praktyce najczęściej bierzemy ich najwięcej, gdyż taki zapas może uratować niejeden outfit. Poznaj sposób na rolowanie T-shirtów, topów, a też cieńszych bluz, kardiganów czy narzutek na plażę. Zacznij od ułożenia ubrania na płasko, złóż rękawy do środka, a całość jeszcze na pół od lewej do prawej. Rolowanie zacznij od góry, by mieć pewność, że materiał i rękawy ukryte w środku nie będą nigdzie wystawały. Tak przygotowane koszulki układaj w walizce pionowo lub jedna na drugiej pod względem wielkości powstałego rulonu.

Jak spakować bieliznę do walizki?

Mniejsze dodatki oraz bieliznę zawsze warto pakować do woreczków lub kosmetyczki – najlepiej takiej z przegródkami. To pozwoli Ci zachować porządek nie tylko podczas pakowania, ale będąc już w docelowym miejscu. Bieliznę należy dostosować do pogody i własnych potrzeb, lepiej mieć ją na zapas. Możesz ją zrolować i spakować razem. Jeżeli chodzi o skarpetki, dopilnuj, by te były połączone w pary, także w woreczku lub kosmetyczce.

Jak pakować ubrania, żeby się nie pogniotły?

Pakowanie ubrań na ważny, służbowy wyjazd również nie musi sprawiać już najmniejszych problemów. Koszule lub koszulki w Twojej walizce powinny być ułożone wzdłuż linii zgięć. Ponadto zadbaj o to, by każda rzecz idealnie do siebie przylegała, bez możliwości pomięcia i przemieszczania się wewnątrz bagażu. Koszule z trudniejszych do wyprasowania materiałów staraj się zabezpieczyć folią i ułóż na płasko.

Co spakować na wakacje? Wygodne sety od Outhorn!

Wiesz już, jak składać ubrania do walizki, żeby wszystko było uporządkowane, pamiętasz o wcześniejszym sporządzeniu listy i przygotowaniu niezbędnych rzeczy. Nie zapominaj więc też o tym, że na każdym urlopie ważny jest komfortowy outfit. W Outhorn czekają na Ciebie wygodne sety dresowe, T-shirty, sukienki, kurtki oraz akcesoria.


:
Dołącz do nas:

Klub SMS

Nowości i promocje w Outhorn zawsze w zasięgu ręki

Zapisz się